بازدید حجت الاسلام ابوترابی از شهر نشاط

 

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، برنامه عطر عاشقی در آستان مقدس امامزاده حسین (ع) قزوین با حضور مردم و زائرین به صورت زنده از شبکه پنج سیما پخش شد.

حجت الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی فرد در این مراسم با اشاره به مفهوم واژه مهدی باوری اظهار کرد: یکی از آموزه‌های حیات بخش اسلام بحث امامت و رهبری است که نقش بسیار مهم و تعیین کننده‌ای را در سعادت جامعه بشری و اسلامی دارد.

وی افزود: اهمیت این امر تا جایی است که محدثین اهل سنت و شیعه این روایت را از پیامبر اکرم نقل کرده‌اند که فرمودند؛ ما در هر عصر و زمانی امام و پیشوای معصومی داریم که یکی از مهمترین مسئولیتهای انسان مسلمان این است که امام زمانش را بشناسد.

امام جمعه موقت تهران بیان کرد: شناخت امام زمان در نگاه پیامبر گرامی اسلام مساوی است با شناخت دین، اگر کسی امام زمان خود را نشناسد در واقع دین را نشناخته است.

حجت الاسلام ابوترابی ابراز کرد: اگر کسی امام زمانش را نشناسد با وجود به جا آوردن اعمال صالح و واجبات، به مرگ جاهلیت از دنیا خواهد رفت.

وی عنوان کرد: نمونه های روشن در عدم شناخت امام زمان را در طول تاریخ داریم برای مثال افرادی که در کربلا بودند و نماز و روزه را به جا می‌آوردند اما به خاطر نداشتن معرفت و شناخت نسبت به امام زمانشان دچار انحراف از اسلام شدند.

شناخت امام زمان از ارکان مهم سعادت جوامع بشری است

حجت الاسلام ابوترابی گفت: مسئله مهدی باوری یعنی شناخت امام زمان که یکی از ارکان مهم سعادت انسان و جوامع بشری است.

وی با بیان اینکه اطاعت از امام زمان قدم بعدی پس از شناخت امام است تصریح کرد: ممکن است کسی امام زمانش را بشناسد اما در کنار او قدم برندارد؛ افراد در رکاب امیرالمومنین (ع) به ۲ دسته تقسیم می شدند عده‌ای آن حضرت را شناختند و از ایشان اطاعت کردند اما عده‌ای با اینکه آن بزرگوار را می‌شناختند اما در کنار امامشان نایستادند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اهمیت اطاعت از امام زمان خاطرنشان کرد: در واقعه کربلا با وجود اینکه همه امام زمان خود را می‌شناختند و برای ایشان نامه نوشتند اما آن حضرت را تنها گذاشتند و فقط ۷۲ تن در اطاعت از امامشان ثابت قدم ماندند.

حجت الاسلام ابوترابی با شاره به سخن امیرالمومنین(ع) در نهج‌البلاغه مبنی بر اینکه عده‌ای لباس حکومت را بر تن کردند در حالی که من را می‌شناختند، گفت: معرفت نسبت به امام گام اول است و مسئولیت انسان را چندبرابر می‌کند به طوری که اگر انسان علم نداشت در قیامت از او سوال می‌کنند چرا علم فرا نگرفتی و اگر دانش داشت و عمل نکرد از او سوال می‌کنند که چرا به آنچه که می‌دانستی عمل نکردی؟

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: گام اول در مهدی باوری یعنی قدم گذاشتن در راهی که مورد تائید امام عصر(عج) است.

حجت الاسلام ابوترابی با بیان اینکه اطاعت از پیشوایان معصوم و قرآن کریم انسان را به یاور امام زمان(عج) تبدیل می‌کند تشریح کرد: پیامبر اکرم(ص) می فرمایند؛ اگر خدا را دوست دارید مرا اطاعت کنید، در سایه اطاعت من محبوب خداوند متعال خواهید شد.

وی بیان کرد: یکی از وظایف کسی که در راه اسلام و امام زمان قدم برمی‌‌دارد این است که برای سعادت، تعالی و تکامل خانواده خود تلاش کند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه انسان همیشه باید مراقب نفس خود باشد افزود: انسان همیشه در معرض تهدیدات قرار دارد که مهمترین آن نفس عماره است؛ انسان در همه حال باید بر عقل پرورانده شده با نور تکیه کند.

آمریکا تهدید بزرگ برای ملت‌ها است

حجت الاسلام ابوترابی گفت: در روایات آمده است که امام زمان (عج) پس از ظهور دست خویش را بر سر یاوران خود خواهد کشید و عقل آن‌ها کامل خواهد شد، به این معنی است که دنیا پس از ظهور با تکیه بر عقلانیت اداره خواهد شد.

وی با بیان اینکه مومنان باید توجه کنند تا عقل، علم و ایمان بر آن‌ها حاکم باشد ادامه داد: در دنیایی که امام زمان (عج) حکومت می‌کند عقل بر آن حاکم است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه از تهدیدات دیگر برای انسان شیاطین انس و جن است، بیان کرد: باید مراقب بود چراکه هم نشینی با گناهکاران زمینه لغزش و آسیب افراد را فراهم می‌کند.

حجت الاسلام ابوترابی اظهار کرد: امروز نظامی که به دست حاکمان مستبد و مستکبر آمریکا اداره می‌شود یک تهدید برای انسان‌ها به شمار می‌رود.

وی خاطرنشان کرد: مظلومیت ملت‌هایی همچون فلسطین نتیجه دیکتاتوری حاکمان مستبد و خودکامه است که ملتی را از سرزمین خود بیرون رانده‌اند و یک مشت صهیونیست را بر آن‌ها مسلط کرده است.

امام جمعه موقت تهران گفت: اگر این حاکمان مستبد نبودند امروز شاهد کشتار کودکان یمن نبودیم و تمام این جنایات در مقابل دیدگان جهانیان می‌افتد و این درحالی است که جامعه بین‌المللی در برابر آن سکوت کرده و حتی دفاع می‌کند.

امنیت و استقلال ایران بزرگترین سرمایه است

حجت الاسلام ابوترابی تصریح کرد: امروز رژیم آل سعود مردم یمن را در محاصره کامل قرار داده‌اند و آمریکا با دلارها، تسلیحات نظامی و رسانه‌ای از این رژیم در سرکوب ملت شجاع و آزاده یمن حمایت می‌کند.

وی تاکید کرد: اگر در برابر استکبار جهانی مقاومت نکنیم ضربه جدی بر اسلام وارد می‌کنند؛ امروز در سایه شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران است که در امنیت به سر می‌بریم.

امام جمعه موقت تهران افزود: امروز سرمایه‌های گرانبهای استقلال کشور را داریم که ملت ایران برای سرنوشت خود تصمیم می‌گیرند.

حجت الاسلام ابوترابی با اشاره به امنیت حاکم بر کشور اضافه کرد: قدرت دفاعی ایران اسلامی به جایگاهی رسیده است که آمریکا جسارت تجاوز به مرزهای زمینی و هوایی کشور را ندارد.

وی تصریح کرد: مشکلات اقتصادی کشور را در سایه ایستادگی، عقلانیت، علم و مدیریت مبتنی بر دانش مسئولین کشور می‌توان به سرعت حل کنیم.

امام جمعه موقت تهران در پایان تاکید کرد: مسئولین کشور در قوای سه گانه باید مدیریت خود را اصلاح کنند و با فساد و مدیران نالایق برخورد جدی داشته باشند و کارها را به دست مدیران لایق و صالح بدهند.

 

لینک های مفید


   
   

 

 • امامزاده حسین(ع)

  امامزاده حسین(ع)
 • امامزاده حسین(ع)

  امامزاده حسین(ع)
 • امامزاده حسین(ع)

  امامزاده حسین(ع)
 • امامزاده حسین(ع)

  امامزاده حسین(ع)
 • 1
 • 2
 • 3

آدرس پستی امامزاده حسین(علیه السلام)

آدرس: قزوین - خیابان شهداء - خیابان سلامگاه - آستان مقدس امامزاده حسین بن علی بن موسی الرضا(ع)

صندوق پستی : 69356-24176

تلفن: 33571491-028   دورنگار: 33559720-028

پست الکترونیکی :  info@ebn-reza.com